Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi ProfiAuto Show 2017

Targi ProfiAuto Show 2017

20 czerwca 2017

Na dwa słoneczne, weekendowe dni, Katowice ponownie stały się motoryzacyjną stolicą Polski. Tradycyjnie za sprawą ProfiAuto Show, czyli imprezy targowej organizowanej przez sieć hurtowni części samochodowych.


Branżowy pokaz siły


Imprezy takie jak ProfiAuto Show demonstrują siłę branży części motoryzacyjnych. Katowickie targi przyciągają tysiące mechaników i ludzi związanych z branżą warsztatową. W tym roku swoje stoiska przygotowało dla nich aż 140 firm. Byli to przede wszystkim producenci części oraz wyposażenia warsztatowego, a także dostawcy różnego rodzaju usług dla warsztatów samochodowych. Wystawców łączyło jedno – wszyscy współpracują z siecią ProfiAuto, zasilając swoimi produktami jej ofertę.


Targowa impreza ProfiAuto odbyła się już po raz 14. Przez ten czas, wydarzenie nabrało rangi i jest traktowane jako jedno z najważniejszych w branży motoryzacyjnej w Polsce. Właśnie dlatego wiele firm właśnie w Katowicach urządza polskie premiery swoich nowych produktów. O uwagę zwiedzających walczy się także poprzez program atrakcji. W tym roku w Katowicach odbyło się około stu szkoleń oraz kilkadziesiąt konkursów. Można było zatem zarówno zdobyć wiedzę, jak i się nią wykazać. Goście brali też udział w licznych atrakcjach. Nowością w tym zakresie są zabawy wykorzystujące tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Osoby ubrane w specjalne okulary i dzierżące w dłoniach joysticki można było spotkać na wielu stoiskach.


Nie zabrakło także atrakcji dla osób preferujących mniej wirtualną rozrywkę. Przestrzeń targowa mieściła się w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego, natomiast przy położonym obok słynnym katowickim Spodku rozgrywały się pokazy kaskaderskie z udziałem motocykli i samochodów. Zwiedzający mogli też przejechać się typową „terenówką” po torze off-roadowym, pod okiem instruktora. Na płycie Spodka wystawiono rzadko spotykane pojazdy – supersportowe auta klasy premium oraz klasyki. Można było obejrzeć m.in. BMW Z4 AC Schnitzer, Forda GT40 czy Mercedesa SL55 AMG. Z pomocą dostawców, organizator przygotował także spotkania ze znanymi polskimi rajdowcami.


Plany ProfiAuto


Impreza była także okazją dla organizatora, czyli sieci ProfiAuto, na zaprezentowanie swoich planów na najbliższe miesiące. Uroczyście rozpoczęto współpracę z firmą Neptis, właścicielem popularnej aplikacji dla kierowców – Yanosik. Ambasadorem ogłoszenia tego faktu został Adam Klimek, znany głównie z prowadzenia programów w TVN Turbo. Kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, otrzymają informacje dotyczące lokalizacji warsztatów, zrzeszonych w sieci ProfiAuto Serwis. Jest to obecnie niemal tysiąc punktów na mapie Polski.


Adam Klimek zapowiedział także, że będzie miał wpływ na przeszkolenie kilku tysięcy warsztatowców zrzeszonych w sieci ProfiAuto Serwis. Oznacza to bez wątpienia dłuższą współpracę firmy z popularnym mechanikiem.


W targach ProfiAuto Show wzięło udział ponad 150 przedstawicieli warsztatów współpracujących z firmą M-MOT.« powrót
Dostawcy
AJUSAATEBERUBLUE PRINTBOSCHBREMBOCASTROLCONTITECHCORTECODENSOELFELRINGEPSFAGFASTFEBIFILTRONFLENNORGATESGOETZEGSPHC CARGO HENGSTHIDINAIZAWITJANMORK2KAMOKAKYBLEMFORDER LUKMANN FILTERMAX-DYWANIKMOBILMONROEMOTULNGKNSSCOSRAMOYODOPIERBURGREINZRINGRTSRUVILLESACHSSAMKOSASICSHELLSKVSNRTOTALTRWVALEOVERNETWAHLERZIMMERMANN
Projekt i wykonanie inDream
© 2015 - 2021 M-MOT Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.   |   Mapa strony