Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi ProfiAuto Show pokazały nowe oblicze

Targi ProfiAuto Show pokazały nowe oblicze

14 czerwca 2019

W tegorocznej, 16. już edycji targów ProfiAuto Show, organizatorzy postarali się o wprowadzenie kilku ważnych innowacji do programu imprezy. Mechanicy oraz entuzjaści motoryzacji spędzili w Katowicach dwa upalne weekendowe dni, których z pewnością nie uznają za czas stracony. W imprezie brała udział grupa ponad 150 Partnerów Handlowych firmy M-MOT.


Jak co roku w Katowicach


Standardowo w programie targów ProfiAuto znalazła się ekspozycja targowa, szkolenia organizowane przez dystrybutora oraz producentów części, a także atrakcje motosportowe. Osoby, które przyjeżdżają do Katowic z myślą o uczestnictwie w tych wydarzeniach, nie zawiodły się. Nowoczesna hala Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach to idealny obiekt targowy (szczególnie doceniamy klimatyzację), co w połączeniu z dobrą organizacją wystawców zapewniło wyjątkowe widowisko. Było efektownie, a zarazem merytorycznie. Dla tych, którzy szukali wyłącznie wiedzy, przygotowano bogaty harmonogram szkoleniowy. Kursy odbywały się na niektórych stoiskach wystawców, a także w osobnych salach. Dominowały tematy związane z aktualnymi trendami w branży napraw oraz wybiegające nieco w przyszłość. Przykładowo, w sobotę odbyło się szkolenie z zakresu ustawy o F-Gazach, które zakończyło się przyznaniem uczestnikom europejskiego certyfikatu. Poznali oni własności czynników chłodniczych i ich wpływ na środowisko, dowiedzieli się, jakie środki ostrożności należy zachować przy obsłudze klimatyzacji samochodowej, jak postępować z butlą zawierającą czynnik chłodniczy oraz jak prawidłowo podłączać i odłączać zestaw do odzyskiwania F-Gazów.


Nowości targów ProfiAuto


Strefa poświęcona atrakcjom motosportowym w tym roku przeszła przemianę. Pojawiło się wiele rzadko spotykanych w naszym kraju widowisk. Nową atrakcją była jazda 9-konnymi gokartami Caroli Stinger na torze o powierzchni blisko 1500 m². Zainteresowanie wzbudzała także przejażdżka zbudowanym specjalnie dla ProfiAuto twin carem – samochodem z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi. Można było też poszaleć na trójkołowcu prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę oraz zasiąść na prawym fotelu podczas driftu w 500-konnym BMW. Prawdziwym hitem okazało się samochodowe bungee. To atrakcja, która pojawiła się po raz pierwszy w Polsce na targach motoryzacyjnych. Samochód z kaskaderem został zrzucony z ponad 80 metrów. Uczestnicy targów mogli również wykonywać darmowe skoki na bungee z dźwigu o tej samej wysokości.

 

Chętnych nie brakowało.


Dla zawodowych mechaników, większą wartość niż atrakcje miały nowości merytoryczne. W hali spodka zbudowano ogromny warsztat samochodowy. Była to jednocześnie przestrzeń szkoleniowa, konkursowa oraz rally, którą otoczyły stoiska ze sprzętem specjalistycznym. Odbywały się tu pokazy, prezentacje i konkursy. Przykładem jest Puchar Mechanika – zawody, w ramach których odbyły się m.in. test wiedzy, wymiana i wyważanie kół na czas oraz inne konkurencje mechaniczne. Najlepsi mogli liczyć na cenne nagrody, wśród których były wyważarka czy 30-tonowa prasa. Jednym z głównych punktów imprezy był pierwszy w branży warsztatowej tak szeroko zakrojony projekt bazujący na technologii VR – wirtualny warsztat stworzony na 4 m². Warsztat idealny można było zwiedzać poprzez specjalne gogle, system śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. Wszystko, co działo się wewnątrz wirtualnego warsztatu, można było śledzić dzięki ustawionym dookoła ekranom.


16. targi ProfiAuto Show odbyły się w dniach 8-9 czerwca 2019 r.
 « powrót
Dostawcy
AJUSAATEBERUBLUE PRINTBOSCHBREMBOCASTROLCONTITECHCORTECODENSOELFELRINGEPSFAGFASTFEBIFILTRONFLENNORGATESGOETZEGSPHC CARGO HENGSTHIDINAIZAWITJANMORK2KAMOKAKYBLEMFORDER LUKMANN FILTERMAX-DYWANIKMOBILMONROEMOTULNGKNSSCOSRAMOYODOPIERBURGREINZRINGRTSRUVILLESACHSSAMKOSASICSHELLSKVSNRTOTALTRWVALEOVERNETWAHLERZIMMERMANN
Projekt i wykonanie inDream
© 2015 - 2021 M-MOT Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.   |   Mapa strony