Strona główna Aktualności Wydarzenia Profi Auto Show 2016 [GALERIA]

Profi Auto Show 2016 [GALERIA]

13 czerwca 2016

Sloganem byłoby powiedzieć, że targi organizowane przez sieć ProfiAuto od lat bawią i uczą. Jest to jednak stwierdzenie bliskie prawdy, gdyż impreza organizowana corocznie w Katowicach w unikalny sposób łączy przekazywanie wiedzy na temat rynku motoryzacyjnego z atrakcjami wysokiego sortu.


Międzynarodowe Centrum Kongresowe


Organizatorzy swego czasu uznali, że sama ekspozycja targowa firm, związanych z rynkiem części motoryzacyjnych, wyposażenia warsztatowego czy sprzedaży samochodów to za mało, by przyciągnąć rzeszę odwiedzających. Z tego względu postawiono na dobrą zabawę, oczywiście związaną tematycznie z motoryzacją. W tym roku goście ProfiAuto Show mogli podziwiać m.in. szalone atrakcje jak: pokaz gry w kręgle przy użyciu samochodów, taxi na dwóch kółkach, pokaz zderzenia czołowego samochodów, strzał do jadącego auta z bazooki, miażdżenie aut za pomocą monster trucka czy inne kaskaderskie akrobacje.


Bez wątpienia duża część odwiedzających przybyła do Katowic właśnie ze względu na część rozrywkową, przygotowaną przez organizatora. Jednak ci, których przyciągnęła ekspozycja targowa również mogą być zadowoleni. Stoiska wystawców, już po raz drugi, umiejscowiono na terenie nowego Międzynarodowego Centrum Kongresowego, mieszczącego się w sąsiedztwie Katowickiego Spodka. Przeniesienie targów właśnie tam to jeden z największych sukcesów organizatora. Przestronna, klimatyzowana sala podniosła komfort zwiedzania na zupełnie inny poziom. Wszystkie stoiska, a było ich około 140, mieściły się w jednej hali. Dzięki temu łatwo było znaleźć poszukiwanego wystawcę. Co więcej, poruszanie się ułatwiała aplikacja mobilna targów, która pomagała znaleźć wybrane stoisko i kierowała do niego za pomocą nawigacji GPS. Poza tym, każdy kto pobrał ją na swój telefon, otrzymywał 50% rabat na wejście na teren targów.


Co na targach?


Swoje stoiska przygotowały firmy współpracujące z siecią ProfiAuto. Wśród nich przeważali producenci części motoryzacyjnych. Sporo było także ekspozycji wyposażenia warsztatowego. Całości dopełniły firmy świadczące różne usługi związane z motoryzacją i dealerzy samochodowi. Tradycyjnie już, elementem targów była seria szkoleń. Można było nieodpłatnie wziąć udział w kursach, przygotowanych przez firmy z branży. Szkolenia odbywały się w specjalnie przygotowanej na ten cel sali lub na stoiskach wystawców. Poza tym, na każdym stoisku można było uzyskać informacje na temat oferty danej firmy. Ekipy Product Managerów i Doradców Technicznych cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania osób zainteresowanych asortymentem wystawców.


Z każdym rokiem, coraz więcej wystawców, decyduje się – wzorem organizatorów – na łączenie wiedzy i rozrywki. Poza wspomnianymi wyżej elementami merytorycznymi, stoiska przykuwały uwagę za sprawą przygotowanych atrakcji. Były to przede wszystkim konkursy, wymagające mniejszej lub większej sprawności w dziedzinach związanych z motoryzacją. Wyścigi na symulatorach jazdy stały się już standardem – tę formę promocji wybrało wiele firm. Najbardziej wymagające były konkursy praktyczne, jak np. wymiana paska wielorowkowego rozciągliwego na stoisku Gates czy jak najszybsza wymiana śrub głowicy w silniku, zorganizowana przez firmę Elring. Do zdobycia były naprawdę cenne nagrody.


ProfiAuto to nie tylko Show


Organizator poza przygotowaniem efektownych stoisk, pokazów tanecznych i innych atrakcji, zaprezentował także kilka ciekawych koncepcji, istotnych dla branży. Niedawno marka ProfiAuto rozpoczęła tworzenie sieci warsztatów niezależnych. W zamian za przynależność, warsztatom oferuje się szeroko pojęte wsparcie biznesowe, technologiczne, informatyczne, promocyjne i szkoleniowe dla warsztatów. Czym sieć warsztatowa Profi będzie różnić się od podobnych koncepcji już obecnych na polskim rynku? Wiele wskazuje na to, że zadecydują o tym same warsztaty. Pierwszego dnia targów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w którym mechanicy zgłaszali własne oczekiwania wobec projektu. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone bonami na zakupy w sieci ProfiAuto, w tym nawet na 20 000 złotych.


Już wkrótce ProfiAuto przedstawi także nową koncepcję, kierowaną do warsztatów niezależnych. Oparta na telematyce oraz technologii GPS nowość ma przynosić korzyści zarówno warsztatom, jak i ich klientom.


Organizator ProfiAuto Show określił imprezę mianem największego, tegorocznego spotkania branży automotive na południu Polski. Wydaje się, że jest to stwierdzenie dość zachowawcze. W tym roku swoich targów nie organizuje największy rynkowy rywal ProfiAuto. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w piękny słoneczny weekend w Katowicach odbyła się największa tegoroczna impreza branży.


Targi odbyły się w dniach 4-5 czerwca. Udział wzięła w nich ponad setka Partnerów Handlowych firmy M-MOT Sp. z o.o.« powrót
Dostawcy
AJUSAATEBERUBLUE PRINTBOSCHBREMBOCASTROLCONTITECHCORTECODENSOELFELRINGEPSFAGFASTFEBIFILTRONFLENNORGATESGOETZEGSPHC CARGO HENGSTHIDINAIZAWITJANMORK2KAMOKAKYBLEMFORDER LUKMANN FILTERMAX-DYWANIKMOBILMONROEMOTULNGKNSSCOSRAMOYODOPIERBURGREINZRINGRTSRUVILLESACHSSAMKOSASICSHELLSKVSNRTOTALTRWVALEOVERNETWAHLERZIMMERMANN
Projekt i wykonanie inDream
© 2015 - 2021 M-MOT Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.   |   Mapa strony