Strona główna Aktualności Nowości Czujnik temperatury spalin NTK

Czujnik temperatury spalin NTK

18 marca 2015

Firma NGK wprowadza na rynek czujniki temperatury spalin
Ratingen, 16.09.2014 – czujniki temperatury spalin (EGTS) marki NTK są instalowane na oryginalnym
wyposażeniu co trzeciego samochodu na świecie. Wyłącznym dostawcą czujnika do każdego z tych
samochodów jest firma NGK Spark Plug. Teraz, w czasie targów Automechanika 2014, NGK wprowadziła
asortyment czujników temperatury spalin przeznaczony na rynek wtórny.


Firma NGK Spark Plug Europe, będąca wiodącym światowym producentem świec zapłonowych, żarowych oraz sond lambda, wprowadziła właśnie na rynek wtórny asortyment czujników temperatury spalin (EGTS). Ten rodzaj czujnika monitoruje temperaturę spalin, aby zapewnić skuteczną ochronę innych komponentów w samochodach z doładowaniem i podwójnym doładowaniem.


Czujniki temperatury spalin NTK są niezwykle popularne na oryginalnym wyposażeniu, ponieważ odznaczają się wyjątkową odpornością na wysoką temperaturę i wibracje, krótkim czasem gotowości do działania oraz wysoką dokładnością i szerokim zakresem pomiarów. Dlatego dziś, 10 lat od wprowadzenia pierwszych takich czujników na wyposażenie oryginalne, nie jest niespodzianką, iż NGK dostarcza 35% wszystkich czujników temperatury spalin na świecie. Natomiast biorąc pod uwagę czołową pozycję firmy w segmencie silników z turbodoładowaniem, udział ten sięga nawet 62%.


Nowy asortyment EGTS na rynek wtórny oferuje znaczące korzyści dla dystrybutorów i warsztatów. Na początek będzie się składał z 20 najczęściej stosowanych referencji czujników EGTS NTK, z których każda jest identyczna z odpowiednikiem z wyposażenia oryginalnego. Natomiast wszystkie razem umożliwiają dobór odpowiedniego czujnika do ok. 12,6 mln samochodów w Europie, do marek takich jak: Audi, BMW, Dacia, Ford, Renault, Seat, Skoda i VW. Nowy asortyment umożliwia ponadto bardziej efektywne magazynowanie ze względu na specjalne nalepki na opakowaniach, które pozwalają na ich skanowanie zarówno przy składowaniu pionowym, jak i poziomym oraz wskazują miejsce montażu czujnika, co z kolei pomaga w jego prawidłowej instalacji. 

 

„Razem z tym asortymentem wprowadzamy na rynek wtórny kolejny element naszego specjalistycznego know-how z wyposażenia oryginalnego. Pozwala on zwiększyć konkurencyjność dystrybutorom i warsztatom, jak również oferuje im produkt identyczny z tym, który dostarczany jest do producentów samochodów” – komentuje David Loy, Dyrektor Marketingu na Europejski Rynek Wtórny w NGK.

 

www.ngkntk.pl.

 

Szczegóły w pliku PDF pobierz« powrót
Dostawcy
AJUSAATEBERUBLUE PRINTBOSCHBREMBOCASTROLCONTITECHCORTECODENSOELFELRINGEPSFAGFASTFEBIFILTRONFLENNORGATESGOETZEGSPHC CARGO HENGSTHIDINAIZAWITJANMORK2KAMOKAKYBLEMFORDER LUKMANN FILTERMAX-DYWANIKMOBILMONROEMOTULNGKNSSCOSRAMOYODOPIERBURGREINZRINGRTSRUVILLESACHSSAMKOSASICSHELLSKVSNRTOTALTRWVALEOVERNETWAHLERZIMMERMANN
Projekt i wykonanie inDream
© 2015 - 2022 M-MOT Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.   |   Mapa strony